czwartek, 27 grudnia 2012

Posilki w ciagu dnia!

Hi! 

Dzisiaj post o tym jak dobrze komponować jadłospis i co i kiedy jeść. Myślę że pozwoli nam to dobrze zorientować się co do godzin w których powinniśmy jeść posiłki i jakiej  wielkości powinny one być.
Nawiązując do któregoś z postu wcześniej, a mianowicie "szokujące pułapki diety" chciałabym napisać jakiej wielkości i kaloryczności powinny być porcje które zjadamy abyśmy osiągnęli optymalne efekty. A przede wszystkim żeby nasza dieta była zdrowa i przynosiła długotrwałe efekty. Śniadanie (7:00 - 8:00)
250 - 300 kcal


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia: zawiera dawkę energii na cały dzień, która podnosi tępo metabolizmu, a więc spalania tłuszczu.
Na śniadanie najlepsze są węglowodany, szczególnie te nieoczyszczone - np. pełnoziarniste pieczywo, naturalne musli, a także owoce.
Produkty te mają najwięcej sycącego błonnika, a w połączeniu z porcją białka trzymają głód w ryzach  jeszcze dłużej.Przekąska (9:00 - 12:00)
100 - 300 kcal


Przekąska przedpołudniowa ma za zadanie zaspokoić pierwszy głód w ciągu dnia i pozwolić ci spokojnie doczekać do lunchu.
Pierwsza przekąska powinna być większa od tej popołudniowej. 
Jeśli miewasz chętki na słodkości, pozwól sobie na nie właśnie teraz, ale kontroluj ich ilość. 


Lunch (12:00-13:00)
300 - 350 kcal

Lunch, czyli drugie śniadanie, powinien zaspokoić głód na tyle, aby wytrzymać do popołudnia, jedynie podjadając niewielką przekąskę około godziny 18. 
Szczególnie dobre są warzywne sałatki, jak również warzywa smażone bądź gotowane połączone z chudymi produktami białkowymi i zdrowym tłuszczem. 

Obiad (13:00-15:00)
400 kcal

Obiad, to największy posiłek w ciągu dnia, ale dzięki temu że zjemy go dość wcześnie, pójdziemy spać z lekkim żołądkiem. 
Tu również nie musimy się ograniczać w dodawaniu warzyw - sprawią że będziemy bardziej syte.

Podwieczorek - Przekąska (18:00) 
100 - 300 kcal

Sięgnijmy wtedy po orzechy, nabiał lub warzywa.
Warzywa można jeść bez ograniczeń bo mają znikomą ilość kalorii (poza awokado, ziemniakami i gotowaną marchewką).1 komentarz:

  1. 18.00 to chyba jest za późna pora na orzechy

    OdpowiedzUsuń