niedziela, 27 października 2013

Stepper


Stepper to świetne urządzenie do ćwiczeń aerobowych jeżeli zależy Ci na schudnięciu oraz wyrzeźbieniu nóg i pośladków. To co najfajniejsze w stepperze, to fakt, że ćwiczyć możesz wszędzie. 
Nawet jeśli nie masz w domu miejsca na rowerek, orbitrek czy wioślarza, stepper na pewno zmieści się w twojej szafie lub pod łóżkiem.

Ćwiczenia na stepperze pozwalają usunąć cellulit z ud i pośladków, poprawią krążenie krwi w organizmie i nie obciążają stawów. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się nadwagi, ponieważ ćwiczenia te przyśpieszają spalanie tłuszczu oraz przyśpieszają metabolizm organizmu. Ćwiczenia na stepperze mogą wykonywać wszyscy, ponieważ jest on bezpieczny dla stawów i bezpieczny w użyciu, podczas treningu nie jesteśmy narażeni na kontuzje i urazy. Podczas około 10-minutowego treningu o średniej intensywności Twój organizm jest w stanie spalić około 100 kalorii. 
Zalety Steppera

- rzeźbi dolne partię mięśni - łydki, uda i pośladki 
- spala tłuszcz - podczas ćwiczeń używasz największych mięśni w swoim ciele (mięśni nóg); systematyczne ćwiczenia aerobowe na stepperze pozwolą pozbyć się zbędnych kilogramów. 


- poprawia układ oddechowy i krążeniowy 
- poprawia kondycję
- regularne ćwiczenia poprawiają samopoczucie Jak ćwiczyć na stepperze <klik>
Aby zyskać widoczne efekty potrzebna jest systematyczność, pozytywne nastawienie oraz odpowiedni czas wykonywania ćwiczeń. Należy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu, po przeszło 20 minut. 
Efektywnie jednak będzie, gdy będziemy trenować co drugi dzień po 40 minut. 
Jeśli jesteś osobą początkującą, rozpocznij trening od wolnego tempa i 20 minut ćwiczeń na stepperze. Przed każdym dłuższym treningiem należy się rozgrzać, dlatego przed wejściem na stepper maszeruj kilka minut w miejscu, rozruszaj wszystkie kończyny, następnie wejdź na stepper i w wolnym tempie ćwicz około  minut. Po tym czasie możesz zwiększyć intensywność treningu. Około 19 minut przed końcem, zmniejsz tempo, aby organizm ochłonął. 
Ćwicząc na stepperze należy przybrać wyprostowaną postawę ciała, napiąć mięśnie brzucha, wyprostować plecy i trzymać lekko ugięte w kolanach nogi. 

1 komentarz:

  1. Stepper nie tylko przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej i rzeźbienia mięśni nóg, ale i pozytywnie wpływa na naszą wydolność i pracę serca oraz wzmacnia kondycję. W jaki sposób trenować o tym tutaj: http://www.jestemfit.pl/artykuly/trening/cardio-trening-zab%C3%B3jczy-dla-nadwagi Znajdziecie tez tam informacje na temat cardio na innych urządzeniach :)

    OdpowiedzUsuń