środa, 21 stycznia 2015

Endomondo - jak to jest z tymi kaloriami?

Witajcie kochane!

Jak wspominałam w jednym z ostatnich postów, od pewnego czasu podczas treningów zaczęłam używać aplikacji Endomondo. Wszystko byłoby dobrze, gdyby mojej uwagi nie zwróciły nadmierne spalane kalorie. Szczerze powiedziawszy nie przeszkadza mi fakt, że tyle kalorii spalam podczas ćwiczeń, gdyby były one oczywiście prawdziwe. W przeciwnym razie to trochę irytujące, z jednej strony cieszyć się z takiej ilości spalonych kalorii, nawet jeśli nie do końca miałyby być prawdą. Postanowiłam więc poszperać trochę w tym temacie w internecie :) 
Zacznijmy od pływania, niestety od początku roku byłam tylko raz na basenie, ze względu na moje małe problemy zdrowotne. Dlatego udało mi się tylko raz "zmierzyć" ilość spalonych kalorii ;) 
Wydaje mi się, że ich ilość jest jak najbardziej racjonalna i faktycznie mogę tyle spalać podczas prawie godzinnych treningów na basenie, robię wtedy zwykle 30 długości basenu co daje nam 750 m. 


Kolejną aktywnością fizyczną którą trenuje od pewnego czasu, jest dość szybki marsz na bieżni, często uzależnione jest to od mojego samopoczucia w dany dzień, czasem ten trening jest bardziej intensywny a czasem mniej. 
Przedstawię wam kilka różnych pomiarów kalorii, czasu aktywności i dystansów.

W tym tym przypadku jest bardzo podobnie jak w pływaniu, ponieważ jestem w stanie uwierzyć że podczas chodzenia na bieżni spalam wyżej wymienione ilości kalorii po przebytych dystansach. 
Potwierdzeniem tego może być zdjęcie mojego zegarka "treningowego" po przejściu 8 kilometrów w lesie ;) spaliłam wtedy podobną ilość kalorii, przy podobnym tempie, zegarek ten opierał się głównie na pulsie i kilogramów, dlatego uważam że był on w miarę miarodajny :) Jak widzicie wyniki te są bardzo do siebie zbliżone, a nawet ten z zegarka jest trochę wyższy. Więc, mam kolejną podstawę by wierzyć wynikom z Endomondo. 

Problem zaczyna się dopiero przy jeździe na rowerze stacjonarnym. Tutaj wynik jak dla mnie jest zdecydowanie za wysoki. Jak widzicie różnica jest ogromna i tak naprawdę sama teraz nie wiem czy wierzyć czy nie tym wynikom z aplikacji. Nie ukrywam, że bardzo chciałabym żeby tak było ;) 


Jedno jest pewne... przez to, że okazało się, że podczas treningów spalam aż tyle, znacznie dokładniej przyjrzałam się mojej dotychczasowej "diecie". To właśnie dzięki temu postanowiłam ją zmienić i bardziej dopracować. Post o diecie pojawi się w jednym z najbliższych postów (dla zainteresowanych). :) 
Moim zdaniem przy takiej aktywności fizycznej, efekty mojego "odchudzania" powinny być zdecydowanie większe, więc jeśli kalorii idzie tyle, to musi być coś nie tak w moim odżywianiu, skoro waga nie idzie tak szybko jak wskazują na to liczby. :) Jak widzicie mimo wszystko Endomondo przyniosło mi sporo korzyści, tak więc zapominam już o tym dylemacie, ćwiczę jak ćwiczyłam i obserwuje swoje ciało po włączeniu odpowiedniej diety! 


Na dzisiaj to już wszystko.
Trzymajcie się ciepło! 
Buziaki ;* 

8 komentarzy:

 1. Wg mnie wszystkie te wyniki kcal przy takich parametrach są zdecydowanie zawyżone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też tak mi się wydaje, jednak należy brać pod uwagę fakt że nie ważę mało, a to przecież też ma wpływ na ilość spalonych kalorii.

   Usuń
 2. Ostatnio Endomondo wprowadziło dość duży update i zmienił się wygląd całej aplikacji. Pewnie zaktualizowano również przeliczniki kalorii... wiadomo, że zwykła apka nigdy nie odda nam idealnego wyniku, gdyż spalanie jest uzależnione od wzrostu, wieku, wagi, płci i tak dalej. Jednak mam wrażenie, że wyniki te są w miarę miarodajne i gdy biegam, to wierzę parametrom podanym przez Endomondo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem wyniki w STravie i Endo są zawyżone (mimo podania takich danych jak wzrost i waga).Ewentualnie DOBRY zegarek z puslometrem będzie lepiej oddawał rzeczywiste wartości.

   Usuń
 3. ja nie używam endomondo, u mnie zupełnie aplikacja nie spełniała moich wymagan :)
  a co do przeliczników, to też wydaje mi się, że każde z nich są zawyżone i takie na oko :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Oddałam telefon do na prawy u muszę jeszcze raz ją sciągać niestety..

  OdpowiedzUsuń
 5. Np. jazda na rowerze endomondo pokazało mi 2300kalori a pulsometr pokazał tylko 1514 kalori

  OdpowiedzUsuń
 6. Wynik kalorii podziel przez 5 i razy 3 to będzie wynik spalonych kalorii

  OdpowiedzUsuń